Liga prvaka
Loša noć za Zmajeve u St. Peterburgu, Pessina donio prvu pobjedu Atalanti
Mečevima u Sankt Peterburgu i Bergamu nastavljeno je drugo kolo grupne faze UEFA Lige prvaka.
29.09.2021. u 20:39

Zenit je na svom terenu nadigrao Malme ubjedljivo 4:0. Lošu noć u Rusiji imali su bh. fudbaleri Anel Ahmedhodžić i Adi Nalić. Ahmedhodžić je isključen u 53. minuti.

VEZANI TEKST - Ahmedhodžiću "presudio" VAR, dobio direktan crveni karton u Rusiji

Mladi defanzivac je dobio direktan crveni karton zbog igranja rukom. U tom momentu ruski tim imao je dva gola prednosti. Adi Nalić zaigrao je tek od 88. minute kada je zamijenio Birmančevića.

Pogotke za Zenit dali su Claudinho u 9., Kuzyayev u 49.. Sutormin u 80. i Wendel u 95. minuti.

Kasnije u grupi H igraju Juventus i Chelsea.

U duelu grupe F, fudbaleri Atalante u Bergamu su nadigrali Young Boys rezultatom 1:0. Švicarskom prvaku presudio je Matteo Pessina golom u 68. minuti.

U drugom meču ove grupe kasnije će snage odmjeriti Manchester United i Villarreal.