Ljepotica sezone: Deset golova na Anfieldu, penali odlučili pobjednika
Arsenal je do 94. minuta vodio sa 5:4, a onda je Origi izjednačio
30.10.2019. u 22:34

Ljepoticu dosadašnjeg dijela sezone u evropskom, a vjerovatno i svjetskom fudbalu, večeras su na Anfieldu odigrali Liverpool i Arsenal.

Mreže su se tresle deset puta, a pobjednik osmine finala Liga kupa odlučen je u penal-lutriji. Nakon 90 minuta bilo je 5:5, a domaći su na kraju slavili sa 10:9.

Liverpool je poveo sa 1:0 već u šestoj minuti kada je autogol postigao Mustafi.

Ipak, Arsenal je uspio da preokrene. Prvo je u 19. minuti na 1:1 poravnao Torreira, a potpuni preokret gostima donio je Martinelli samo sedam minuta kasnije. Isti igrač je u 36. pogodio za 1:3.

Sjajno prvo poluvrijeme zaokružio je Milner, koji je sa jedanaest metara smanjio na 2:3.

A još više uzbuđenja je bilo u nastavku. Maitland-Niles je u 54. na perfektnu asistenciju Ozila vratio dva gola prednosti timu iz Londona, ali su se Redsi vratili u meč za samo četiri minute kada su Oxlade-Chamberlain i Origi izjednačili na 4:4.

Arsenal je ponovo poveo u 70. minuti golom Willocka.

Ipak, Origi je u 94. minuti izjednačio i izborio penale.