Katar 2019
Liverpool u nadoknadi izborio finale Svjetskog klupskog prvenstva
U finalu će Liverpool odmjeriti snage sa Flamengom
18.12.2019. u 20:22

Liverpool se plasirao u finale Svjetskog klupskog prvenstva, koje se igra u Kataru. Redsi su večeras teškom mukom pobijedili meksički Monterrey sa 2:1.

Odlično je počeo Liverpool. U 12. minuti je Salah spakovao asistenciju za Keitu, a ovaj pogodio mrežu Meksikanaca.

Slavlje engleskog tima trajalo je svega dvije minute. Funes je dobro pratio udarac svog saigrača i nakon odbrane Alissona lagano pogodio za 1:1.

Tim Jurgena Kloppa je do pobjede stigao u prvoj minuti nadoknade pogotkom Firmina.

U finalu će Liverpool odmjeriti snage sa Flamengom.

Redsi su zbog ove utakmice jučer žrtvovali engleski Liga kup. Tamo je njihova U-23 ekipa pokušala izboriti polufinale u Birminghamu protiv Aston Ville, 17. ekipe Premiershipa. Iako su Liverpoolovi mladići dobro krenuli, imali nekoliko zicera za vodstvo, primili su nesretna prva dva pogotka i na kraju se raspali te izgubili 5:0.