Evropska liga
Lille prekinuo veliku seriju Krunićevog Milan, Arsenal i Kolašinac upisali treću pobjedu
Veliku serija bez poraza Milana (24 utakmice) večeras je na San Siru okončao francuski Lille, koji je u meču trećeg kola Evropske lige trijumfovao s uvjerljivih 3:0.
05.11.2020. u 22:55

Fudbalski reprezentativac Bosne i Hercegovine Rade Krunić zaigrao je od prve minute za Rossonere, no zamijenjen je već nakon prvog poluvremena. Lille je do druge pobjede u grupi H stigao zahvaljujući hat-tricku turskog internacionalca Yusufa Yazicija.

Do trećeg trijumfa u ovosezonskom izdanju Evropske lige Arsenal našeg Seada Kolašinca došao je nakon što je s 4:1 na Emiratesu savladao norveški Molde. Bh. reprezentativac odigrao je svih 90 minuta za Topnike.

Nekadašnji veznjak Željezničara Anel Šabanadžović dobio je 20 minuta na gostovanju kod ukrajinske Zorye, a grčki tim je pobijedio s 4:1.

Dinamo je u Zagrebu s 1:0 porazio austrijski Wolfsberger, dok je Crvena zvezda na Marakani s 2:1 bila bolja od Genta.