NBA liga
Lillardovih 50 poena i Nurkićev double-double nedovoljni Portlandu da zaustavi seriju poraza
Košarkaši Portlanda uknjižili su peti vezani poraz u NBA ligi.
13.01.2023. u 08:02

Seriju slabih rezultata Portlanda produžio je Cleveland koji je slavio rezultatom 119:113.

Portland je bio u prednosti tokom cijelog susreta, u drugoj četvrtini ona je iznosila i 14 poena. Cleveland je u trećoj dionici istopio zaostatak, a u posljednju četvrtinu Portland je ušao sa plus četiri.

Odlučujući dio igre pripao je Clevelandu, koji je do prednosti stigao pri rezultatu 106:104. Nurkić i društvo uspjeli su izjednačiti na 109:109, ali je u neizvjesnoj završnici u konačnici bio uspješniji gostujući tim.

Portlandu nije pomoglo ni 50 poena Damiana Lillarda, što je njegov rekord sezone. Igrao je 40 minuta.

Jusuf Nurkić ostvario je double-double sa 12 poena i 12 skokova za 32 minute provedene na parketu.

Cleveland je do pobjede vodio Donovan Mitchell sa 26 poena na kontu.