TOK UTAKMICE
Liga prvaka: Dinamo - Sarajevo 2:1
Ekipa Sarajeva eliminirana je u drugom pretkolu Lige prvaka nakon poraza u Bjelorusiji od ekipe Dinamo Bresta rezultatom 2:1.
26.08.2020. u 18:41

Tekstualni prijenos iz Bresta mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

Utakmicu sude Kiprani predvođeni Loukasom Sotiriouom. Asistirat će mu Charalampos Georgiou i Nikos Egglezou. Četvrti sudija je Vasilis Dimitriou.

_______________________________________________________________________________________________________________

Kraj meča. Dinamo je slavilo sa 2:1.

92. minut: Još jedan prekid. Golman DInama je ostao ležati na travnjaku. Žuti karton za Rahmanovića.

90. minut: Četiri minute nadoknade.

90. minut: Sušić mijenja Oremuša.

88. minut: Igrači Dinama sve više vremena provode na travi. Ahmetović je sada izgubio živce i zaradio žuti karton.

84. minut: Sarajevo traži penal,  Sotiriou odmahuje rukama.

80. minut: Bomba Tatara ide preko gola. U međuvremenu Handžić mijenja Đokanovića.

75. minut: Dupovac ruši Dialloa i dobija javnu opomenu.

65. minut: Fanimo je zamijenio Jukića.

55. minut: Zatresla se mreža Dinama, ali je gol Ahmetovića poništen zbog ofsajda.

50. minut: GOOOOOL.Abdoulaye Diallo grudima šalje loptu u mrežu Sarajeva. Domaći vode 2:1.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena. Dinamo 1:1 Sarajevo

44. minut: Yuzepchuk zbog prekršaja nad Đokanovićem na sredini terena postaje prvi igrač Dinama sa žutim kartonom. Odmah je na drugoj strani "požutio" Oremuš.

43. minut: Rahmanović pravi probleme odbrani Dinama, ali je u ključnom momentu ostao bez snage.

38. minut: Pokušali su sada domaći nakon što su osvojili jednu loptu na sredini terena, ali Kovačević je bio siguran.

34. minut: GOOOOL. Sarajevo je izjendačilo. Đokanović je strijelac gola. Sjajna akcija bh. prvaka, koju mladi veznjak pretvara u pogodak. Bordo tim zasluženo stiže do poravnanja. Izjednačujući pogodak možete pogledati OVDJE.

30. minut: Još jedan dobar pokušaj gostiju blokiraju domaći. Sarajevo je u ovim trenucima bolji rival na terenu.

28. minut: Rahmanović opet šutira i opet visoko preko gola. Ljut je Ahmetović što nije dobio loptu.

27. minut: Loš pokušaj Rahmanovića iz slobodnog udarca.

18. minut: Prva šansa za Sarajevo, ali se izabranici Vinka Marinovića nisu najbolje snašli nakon gužve u šesnaestercu.

11. minut: Žuti karton za Đokanovića.

3. minut: GOOOOL. Domaćin vodi. Strijelac je Mikhail Gordejchuk. Lopta je na putu prema golu pogodila jednog igrača Sarajeva, promijenila pravac i završila iza leđa Kovačevića. Gol pogledajte OVDJE.

1. minut: Počela je utakmica u Bjelorusiji.

19:30 Igrači Sarajeva izašli su na zagrijavanje. Još pola sata do početka utakmice.

19:20 Dinamo Brest nema pretjerano iskustvo u evropskim takmičenjima. Klub je prošle sezone prvi put u historiji osvojio naslov bjeloruskog prvaka. Ovo je za Dinamo prvi nastup u kvalifikacijama za Ligu prvaka. I odlično su krenuli. Na startu su pregazili Astanu sa 6:3.

18:39 Sarajevo: Kovačević, Hodžić, Salčin, Miličević, Dupovac, Đokanović, Oremuš, Rahmanović, Tatar, Jukić, Ahmetović.