Španija
Lider La Lige zaustavljen na Nou Campu, Pjanić zaigrao u finišu
Barcelona je do šeste ovosezonske prvenstvene pobjede stigla nakon što je na Nou Campu s 2:1 savladala Real Sociedad, tim koji je do večeras bio na liderskoj poziciji La Lige.
16.12.2020. u 22:51

Gosti su poveli u 27. minuti golom Williana Josea, ali je samo četiri minute kasnije Jordi Alba izjednačio.

Dvije minute prije odlaska na poluvrijeme nizozemski veznjak Frenkie de Jong pobrinuo se za totalni preokret katalonskog sastava među čijim starterima večeras nije bilo bh. reprezentativca Miralema Pjanića.

Iskusni veznjak dobio je priliku u finišu utakmice, tačnije u 74. minuti kada je zamijenio mladog Pedrija.

Ovom pobjedom Barcelona je izbila na petu poziciju, a u novog lidera La Lige promovisala je ekipu Atletico Madrida.

Golove s utakmice Barcelona - Real Sociedad pogledajte OVDJE.