Njemačka
Lewandowski potvrdio da FIFA nije pogriješila, s dva gola riješio derbi jesenjeg dijela Bundeslige
Duel dva proplasirana tima Bundslige, Bayera i Bayerna, odlučen je u sudijskoj nadoknadi, a gosti su slavili s 2:1 zahvaljujući golovima Roberta Lewandowskog.
19.12.2020. u 20:29

Domaći sastav do prednosti je stigao u 14. minuti nakon. Pogodio je Schick nakon asistencije Amirija.

VEZANI TEKST - Schalkeovoj agoniji nema kraja: Bodove iz Gelsenkirchena odnijela Arminia

Tačno 14 minuta kasnije Schick je ponovo zatresao mrežu Manuela Nuera, no VAR je ovoga puta spasio najboljeg golmana svijeta u 2020. godini prema izboru FIFA-e.

Dvije minute prije kraja najboljih fudbaler svijeta u godini na isteku, poljski napadač Robert Lewandowski, pogodio je za izjednačenje nakon što ga je uposlio Thomas Muller.

U nastavku meča Serge Gnabry je imao dobru priliku u 67. minuti, ali je golman domaćih loptu skrenuo u korner.

Musiala je u 79. minuti dobro šutirao s ivice šesnaesterca, no stativa je spriječila preokret Bavaraca i spasila Apotekare.

Ipak, u sudijskoj nadoknadi nije bilo spasa za domaći sastav. Igrala se treća minuta sudijske nadoknade kada je sjajni Lewandowski pogodio na asistenciju Kimmicha i donio Bayernu pobjedu kojom su Bavarci izbili na vrh tabele.