EURO 2020
Lewandowski ostavio Špance bez pobjede, Moreno promašio penal
Fudbaleri Španije ni u drugom kolu grupe E Evropskog prvenstva nisu uspjeli uknjižiti pobjedu.
19.06.2021. u 22:56

Crvena furija remizirala je s Poljskom rezultatom 1:1 i stigla do drugog remija u grupi.

Špance je u vodstvo na La Cartuja stadionu u Sevilli doveo Alvaro Morata u 25. minuti nakon dodavanja Morena.

Rezultat se nije mijenjao do 54. minute, kada Lewandowski donosi Poljacima poravnanje.

Mogao je domaći tim vratiti prednost samo četiri minute poslije izjednačujućeg gola Poljske. Dosuđen je penal za Špance, šutirao je Gerard Moreno, ali je stativa spasila Poljake.

Pokušala je Španija do kraja doći do gola koji bi im osigurao tri boda, ali nije uspjela.

Za Poljsku je ovo prvi bod na turniru, s obzirom na to da je u prvom kolu poražena od Slovačke.

Uoči posljednjeg kola u grupi E lidersku poziciju drži Švedska sa četiri boda, Slovačka ima tri, Španija dva, a Poljska bod.

Švedska u zadnjem meču grupne faze igra s Poljskom, a Španija protiv Slovačke.