Liga prvaka
Leverkusen zakomplikovao situaciju u grupi D, Galatasaray u nadoknadi ostao bez pobjede
Do prvog ovosezonskog trijumfa, ali i pogotka u Ligi prvaka stigao je Galatasaray
26.11.2019. u 20:55

Bayer Leverkusen je upisao drugu uzastopnu pobjedu u grupnoj fazi Lige prvaka.

Njemački tim je večeras u Moskvi u sklopu grupe D nadigrao Lokomotiv sa 2:0 i ostao u igri za plasman u osminu finala elitnog takmičenja.

Prvi gol na meču viđen je u 11. minuti kada je veznjak Rifat Zhemaletdinov zatresao vlastitu mrežu, a pobjedu gostiju ovjerio je Sven Bender pogotkom u 54. minuti.

Iz ove grupe plasman u naredni krug osigurao je Juventus koji ima 10 bodova. Upravo će Stara dama na svom terenu večeras ugostiti drugoplasirani Aletico Madrid, koji na kontu ima sedam osvojenih bodova. Bayer Leverkusen kolo prije kraja na kontu ima 6, a Lokomotiv tri boda.

Blizu prve ovosezonske pobjede u Ligi prvaka bio je Galatasaray. Turski predstavnik je pred svojim navijačima remizirao sa Club Bruggeom  1:1.

Domaće je u vodstvo doveo  Buyuk u 11. minuti, a izjednačujući pogodak i bod belgijskom timu donio je Diatta u drugoj minuti nadoknade.

Minut poslije Diatta je zaradio drugi žuti karton, kao i njegov saigrač Clinton Mata.

Večeras igraju Real Madrid i Paris Saint-Germain.