Biciklizam
Lejla Njemčević prva na svjetskoj UCI maraton ranking-listi
Nakon posljednjeg upisa bodova najbolja bh. biciklistkinja Lejla Njemčević zauzela je prvo mjesto na svjetskoj UCI maraton ranking-listi.
26.04.2023. u 12:12

Naša takmičarka se nalazi na prvom mjestu sa 1.178, na drugom mjestu je Stefanie Dohrn iz Njemačke sa 1.168 i na trećem mjestu italijanka Peretti Claudia sa 1.128 bodova.

Lejla je drugi put u svojoj karijeri zauzela prvo mjesto na UCI ranking-listi, nakon što je prošle godine sezonu završila kao najbolje rangirana maratonka na svijetu.

Plasman na svjetskoj ranking-listi posebno je bitan prije održavanja prvog Svjetskog kupa u novoj sezoni s obzirom na to da se startna pozicija na utrci određuje u odnosu UCI ranking takmičara.

Protekle sedmice Lejla Njemčević je osvojila svoju 18. titulu državne prvakinje, a naredno takmičenje za našu takmičarku upravo je Svjetski kup u Novom Mestu u Češkoj koji važi za jedan od najbitnijih biciklističkih događaja u sezoni.