Bundesliga
Leipzig do vrha napunio mrežu Nurnberga
Posljednji susret sedmog kola Bundeslige lige između Leipziga i Nurnberga ponudio je čak šest golova, a nažalost po goste svih šest puta lopta je odsjela u njihovoj mreži
07.10.2018. u 19:54
Timo Werner

Golijadu je otvorio pogodak Kampla u trećom minuti. U sedmoj je već bio 2:0 poslije gola Poulsena. Sabitzer je u 21. zabio za 3:1, a 11 minuta kasnije Werner je bio precizan za 4:0, što je bio konačan rezultat u prvom poluvremenu.

U nastavku meča viđena su još dva gola. Prvo se u 55. minuti Sabitzer po drugi put večeras upisao u strijelce. Četiri minute Werner je stigao do svog drugog pogotka večeras.

Mogao je njemački reprezentativac i do hat-tricka, no u 64. minuti nije uspio realizovati penal.

Poslije kompletiranog sedmog kola Bundeslige Leipzig se nalazi na drugom mjestu sa 14 bodova, tri manje od vodeće Borussije Dortmund.

Ranij danas Eintracht je slavio u gostima kod Hoffenheima, u čijem sastavu nije bilo još nedovoljno oporavljenog Ermina Bičakčića. U prvom susretu današnjeg programu susret bez pogodaka odigrali su Freiburg i Bayer Leverkusen.