Premiership
Leicester slavio protiv Liverpoola, Salah promašio penal
U suretu engleske Premier lige fudbaleri Leicestera su slavili protiv Liverpoola rezultatom 1:0, nanijevši Redsima drugi poraz ove sezone.
28.12.2021. u 22:58

Liverpool je mogao do vodstva u 16. minuti, međutim Muhamed Salah je bio neprecizan sa bijele tačke. Njegov udarac je odbranio Schmeichel, a nakon toga zvijezda Redsa promašuje prazan gol. Salahov promašaj možete vidjeti OVDJE.

Leicester je iz jedine prave prilike na meču došao do pobjede kada je Lookman u 59. minuti pospremio loptu iza leđa Alissona. Liverpool je imao nekoliko odličnih prilika za izjednačenje preko Salaha i Jote, međutim rezultat je ostao nepromijenjen.

Redsi su ovim porazom povećali bodovni zaostatak za prvoplasiranim Manchester Cityem, koji sada drugoplasiranom timu sa Anfielda bježi šest bodova. Leicester se nalazi na devetoj poziciji sa 25 osvojenih bodova.