Premier liga
Legenda na klupi Evertona debitovala pobjedom
Everton je pobjedom nad Chelseajem prekinuo niz od tri vezana poraza
07.12.2019. u 15:43

Promjena trenera urodila je plodom, makar kada je riječ o ekipi Evertona. Naime, Karamele su danas na Goodison Parku predvođene klupskom legendom Duncanom Fergusonom s 3:1 savladale Chelsea.

Everton je tako prekinuo niz od tri poraza, a dobru utakmicu za sastav iz Liverpoola nagovijestio je Richarlison golom u petoj minuti za 1:0.

S minimalnom prednošću domaćion je otišao na poluvrijeme, ali u nastavku utakmice viđen je scenarij sličan onome s početka susreta. Igrala se četvrta minuta drugog dijela kada je Calvert-Lewin pogodio za 2:0.

Ipak, Samo tri minute kasnije Mateo Kovačić je smanjio na 2:1.

Rezultat iz 52. minute na semaforu je stajao sve do šest minuta prije kraja, da bi Calvert-Lewin drugim golom na utakmici postavio konačnih 3:1 i tako obradovao navijače Karamela. Bila je ovo tek peta ovosezonska pobjeda Evertona.

Golove s utakmice Everton - Chelsea pogledajte OVDJE.