La Liga
Leganes priredio senzaciju, savladao Barcelonu
Domaća ekipa je golom El Zhara u 52. minuti izjednačila na 1:1, a samo minutu kasnije Leganes je i poveo preko Oscara
26.09.2018. u 22:47

Leganes je u utakmici 6. kola La Lige priredio senzaciju, savladavši favoriziranu Barcelonu rezultatom 2:1, javlja Anadolu Agency (AA).

Barca je povela u 12. minuti golom Coutinha, što je bio jedini pogodak u prvom poluvremenu. Domaća ekipa je golom El Zhara u 52. minuti izjednačila na 1:1, a samo minutu kasnije Leganes je i poveo preko Oscara.

Barcelona je do kraja meča pokušavala stići do pogotka, ali u tome nisu uspjeli, pa je meč završen velikom pobjedom domaćeg tima. Ovo je inače prvi poraz Barcelone u novoj sezoni.

Poslije 6. nekompletiranog kola, Barcelona je prva sa 13 bodova, koliko ima i Real Madrid s utakmicom manje, dok je Atletico Madrid treći sa 11 bodova. Ekipa Leganesa se nalazi na 17. poziciji sa samo 4 boda.