Derbi bez golova
Leeds i Boro podijelili bodove, zanimljiva reakcija Bešića nakon žutog kartona
Derbi šestog kola engleskog Championshipa između dva prvoplasirana tima okončan je bez pobjednika, ali i bez golova
31.08.2018. u 22:51
Muhamed Bešić

Fudbaleri Leedsa i Middlesbrougha večeras su podijelili bodove u susretu šestog kola engleskog Championshipa. Bio je to duel dvije vodeće ekipe, a poslije 90 minuta igre semafor na stadionu Ellan Road pokazivao je 0 :0.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Muhamed Bešić odigrao je cijeli meč u redovima gostujućeg sastava. Zmaj je nakon jednog duela u 55. minuti dobio žuti karton, a nakon što mu je sudija pokazao javnu opomenu, Bešić je uzeo loptu u ruke i udario je glavom.

Uprkos remiju večerašnji rivali zadržat će vodeće pozicije na tabeli Championshipa. Oba tima imaju po 14 bodova, a dok trećeplasirani Bolton ima deset i utakmicu manje.