Italija
Lazio savladao Cagliari, Immobile opet ispred Ronalda
Fudbaleri Lazija upisali su 22. ovosezonsku pobjedu nakon što su u meču 35. kola s 2:1 na Olimpicu savladali Cagliari.
23.07.2020. u 23:44

Nebeskoplavi su slavili nakon preokreta jer su gosti bili prvi koji su stigli do prednosti. Mrežu Rimljana u posljednjoj minuti prvog poluvremena pogodio je Simeone poslije asistencije Ionite.

Manje od 120 sekundi igre u drugom dijelu bilo je dovoljno domaćinu da izjednači, a to je učinio preko srbijanskog reprezentativca Sergeja Milinković-Savića.

Totalni preokret Laziju donio je Ciro Immobile. Italijanski napadač je nakon asistencije Luisa Alberta postigao 31. ovosezonski prvenstveni pogodak i tako iza sebe ostavio Cristiana Ronalda s kojim je bio izjednačen nakon međusobnog duela Juventusa i Lazija.

Rezultat se do kraja nije mijenjao, pa je rimski sastav stigao do pobjede u kojoj ni ovog puta nije učestvovao nedovoljno oporavljeni Senad Lulić.

Golove s utakmice Lazio - Cagliari pogledajte OVDJE.