Dva promašaja
Lasogga se obrukao u gostima kod Duljevića
Do četvrte ovosezonske pobjede u gosti iz Hamburga stigli su zahvaljujući pogotku Hwang Hee-Chana u 68. minuti
18.09.2018. u 21:29

U utakmici 4. kola 2. Bundeslige između Dynamo Dresdena i HSV-a, koja je prvobitno odgođena zbog protesta, slavili su gosti s minimalnih 1:0.

Do četvrte ovosezonske pobjede u premijernoj sezoni u nižem rangu gosti iz Hamburga stigli su zahvaljujući pogotku Hwang Hee-Chana u 68. minuti.

Gosti su mogli slaviti i uvjerljiviju pobjedu, ali je Lasogga propustio realizovati penal u četvrtoj minuti sudijske nadoknade, tačnije golman je odbranio njegov šut. Ipak, lopta se nakon odbrane Dynamovog golmana ponovo odbila do Lasogge koji je potom promašio prazan gol.

Fudbalski reprezentativac BiH Haris Duljević odigrao je cijeli meč, baš kao i njegov zemljak Dario Đumić, ali su se na kraju morali pomiriti s trećiom ovosezonskim porazom.