100 metara leptir
Lana Pudar osvojila šesto mjesto na Evropskom prvenstvu
Mlada bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je šesto mjesto na Evropskom prvenstvu koje se održava u Kazanju.
06.11.2021. u 16:46

Mostarka je u sjajnoj formi, a to je potvrdila i danas u disciplini 100 metara leptir ostvarivši vrijeme 56.78.

Iako je daleko najmlađa u finalnoj utrci, sa samo 15 godina, pokazala je da se ravnopravno može nositi sa najboljim plivačicama današnjice i da bez problema može na megdan Šveđanki Sarah Sjoestroem ili Ruskinji Svetlani Chimrovoj.

Pudar će večeras plivati i polufinale u disciplini 50 metara leptir, a prethodno je na ovom Evropskom prvenstvu osvojila peto mjesto u disciplini 200 metara leptir.

Treba naglasiti kako je također u Kazanju osvojila i bronzanu medalju na Svjetskom kupu koji je održan neposredno prije početka Evropskog prvenstva.