Prva liga RS
Krupa ovjerila titulu jesenjeg prvaka, minimalan trijumf Slobode
Jesenji prvak Prve Lige Republike Srpske je Krupa sa osvojenih 46 bodova, četiri više od drugoplasirane Slobode iz Bosanskog Novog.
12.11.2022. u 16:19

Vodeća Krupa slavila je 3:1 protiv Željezničara u Banjoj Luci, uz dva pogotka Ognjena Đuričina, dok je Sloboda iz Bosanskog Novog, uprkos činjenici da je praktično cijelu utakmicu igrala sa desetoricom igrača (u 12. minutu isključen Semir Tiro), stigla do minimalnog trijumfa (1:0) u Janji.

Gol vrijedan tri boda protiv Podrinja postigao je Tarik Saletović u finišu prvog poluvremena.

Laktaši su pobjedom protiv Drine u Zvorniku zadržali visoku treću poziciju sa 37 bodova.

Fenomenalni jesenju seriju nastavili su Laktaši, koji su bili bolji od Drine, takođe u gostima. Bojan Marković i Ognjen Škorić bili su strijelci za Laktaše, koji polusezonu završavaju na sjajnoj trećoj poziciji, sa devet bodova manje od lidera Krupe.

Kao posljednja na tabeli je ekipa Mrkonjić Grada sa 12 bodova, samo bod više imaju Modriča i Podrinje Janja.

Nakon sutrašnjeg duela u Mrkonjić Gradu, slijedi višemjesečna pauza, a prvenstvo se nastavlja na proljeće, tačnije početkom marta.