Četvrti poraz
Kruniću debi, Milanu još jedna šamarčina
Rade Krunić priliku za igru dobio je od početka drugog poluvremena
29.09.2019. u 22:41

Fudbalski A reprezentativac Bosne i Hercegovine Rade Krunić debitovao je večeras u dresu Milana, ali njegov tim upisao je novi, četvrti ovosezonski poraz u Serie A.

Na San Siru je "mišiće" pokazala Fiorentina, slavivši sa 3:1 u šestom kolu italijanske elite.

Rade Krunić priliku za igru dobio je od početka drugog poluvremena.

Gosti su poveli golom Pulgara iz penala u 14. minuti.

Milan je u 55. minuti ostao bez Musacchia koji je na sredini terena bespotrebno dobio crveni karton i to nakon što je sudija upotrijebio VAR.

Fiorentina je brojčanu nadmoć na travnjaku kapitulirala u 66. minuti golom Castrovillija, a četiri minute kasnije Chiesa je promašio penal.

Ipak, u 78. minuti lijep gol postiže Ribery, a za svoju partiju je nagrađen aplauzima navijača prilikom izlaska iz igre.

Milan je uspio ublažiti poraz golom Leaoa nakon solo prodora deset minuta prije kraja meča.