Serie A
Krunić i Empoli ostali u igri za opstanak
12.05.2019. u 17:27

Fudbaleri Empolija u susretu 36. kola Serie A savladali su Sampdoriju u gostima s 2:1 i tako stigli do izuzetno važne pobjede u borbi za opstanak u elitnom rangu italijanskog fudbala.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Rade Krunić našao se u početnom sastavu kluba čijim je najboljim igračem proglašen za ovu sezonu.

Sve bitno na ovom susretu desilo se u drugih 45 minuta. Gosti su poveli u 56. minuti pogotkom Fariasa, da bi u 75. minuti Caputo promašio penal, no sve je popravio Di Lorenzo, koji pogađa za 0:2.

Konačnih 1:2 bilo je djelo iskusnog Quagliarelle u drugoj minuti sudijske nadoknade poslije udarca s bijele tačke.

Na ruku Empoliju danas nije išla gostujuća pobjeda Udinesea, koji je s 1:3 trijumfovao u kod Frosinonea.