Tuzlanski derbi
Krpić u sudijskoj nadoknadi kaznio promašaje Slobode
Jedan od derbija 9. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između Tuzla Cityja i Slobode riješen je u sudijskoj nadoknadi.
18.09.2021. u 20:49

Tuzlanski derbi između Tuzla Cityja i Slobode na stadionu Tušanj okončan je pobjedom plavog tima rezultatom 1:0.

Rezultat je to zbog kojeg će itekako više žaliti u Slobodi, s obzirom na propušteno u prvom poluvremenu, a heroji tima Husrefa Musemića su golman Nevres Fejzić i napadač Sulejman Krpić.

Upravo je Fejzić sa nekoliko sjajnih intervencija uspio sačuvati svoju mrežu. U 33. minuti Fejzić je odbranio penal Dženisu Beganoviću.

Desetak minuta ranije sjajnom paradom spriječio je eurogol Osmića.

Tuzla City je bio bolji rival u drugom poluvremenu, ali bez većih šansi. Kada se činilo da će meč biti završen bez pobjednika, Sulejman Krpić zatresao je mrežu Slobode.

U prvoj minuti nadoknade Karjašević je lako prošao po boku pored Karišika i uposlio Krpića, a golgeter Cityja ovakve situacije ne propušta.

Tuzla City ostaje lider na tabeli sa 22 boda. Sloboda je četvrta s 15 osvojenih bodova. Vrijedi istaknuti da je Tuzla Cityju ovo četvrta vezana pobjeda u gradskim derbijima protiv Slobode.