Pobjeda Tuzlaka
Krpić u prijedorskoj močvari brži od sudijske pištaljke
Prvi duel nedjeljnog programa 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između Rudara i Tuzla Cityja u Prijedoru okončan je trijumfom tima Husrefa Musemića.
28.11.2021. u 14:58

Gosti su slavili rezultatom 1:0, a jedini gol na meču postigao je Sulejman Krpić nakon centaršuta Adnana Džafića u 93. minuti, na isteku sudijske nadoknade koja je iznosila tri minute.

Gradski stadion u Prijedoru bio je pod vodom, lopta se teško kretala po lokvama pa je bilo teško za očekivati da će dva tima prezentirati dopadljiv fudbal.

U takvim uvjetima ipak su kreirane neke ozbiljne prilike, a Rudar je u životu dugo držao golman domaćih Nemanja Ščekić.

On je u 47. minuti sjajno zaustavio udarac Sulejmana Krpića, u u 86. minuti odličnom intervencijom spriječio Husu Karjaševića da se upiše u strijelce.

Imao je i Rudar neke (polu)prilike, vrijedi izdvojiti pokušaj iz 88. minute koji je izblokirao Gavrić.

Tuzla City je ostao na drugom mjestu sa 35 bodova i deficit za vodećim Zrinjskim ostao je 10 bodova. Rudar Prijedor je sa 15  bodova na desetom mjestu.