Krpić spasio Želju na Tušnju, novi debakl Zvijezde 09
Željo ima 23 boda, a City dva boda manje
28.09.2019. u 17:55

Tuzla City i Željezničar podijelili su bodove na Tušnju u jednom od derbija 11. kola Premijer lige BiH.

Duel u gradu soli okončan je rezultatom 2:2, a gosti iz Sarajeva uspjeli su ostati jedina neporažena ekipa nakon prvog dijela sezone.

Stigli su domaći u vodstvo u 10. minuti preko Nermina Crnkića, koji je pokazao da igra u sjajnoj formi.

Da ćemo na Tušnju gledati sjajan meč bilo je jasno u 13. minuti, kada je Krpić pogodio za izjednačenje poslije centaršuta Pavića.

Nakon izjednačujućeg gola Željo je zaigrao mnogo bolje, promašio nekoliko izglednih prilika za preokret, pa je kazna stIgla u 57. minuti.

Poslije centaršuta Crnkića iz kornera, najviši u skoku bio je Jovo Kojić.

Željo je na izjednačenje čekao do 77. minute. Drugi gol na utakmici zabio je Krpić sa bijele tačke. Prethodno je u šesnaestercu Cityja oboren Ramović.

Posljednju šansu na meču imao je Ubiparip u nadoknadi meča, ali njegov udarac zaustavila je prečka.

Željo ima 23 boda, a City dva boda manje.

U drugom duelu 11. kola Radnik je u Ugljeviku pregazio Zvijezdu 09 sa 4:1.

Domaći su poveli, a u nastavku su nestali sa terena. Tome su kumovala i dva crvena kartona...