Poraz Širokog
Krka bolja od prvaka BiH na startu Memorijala "Sabit Hadžić"
U trećoj četvrtini Krka je bila bolji tim i zasluženo povećala prenost, a sa 16 poena viška ušla je u posljednjih deset minuta
20.09.2019. u 20:03

Košarkaši Krke u prvom susretu Drugog memorijalnog turnira "Sabit Hadžić" savladali su sastav Širokog Brijega rezultatom 86:75.

Poslije prvih deset minuta igre Širokobriježani su imali minimalnu prednst (23:22), no Slovenci su već na startu drugog dijela napravili odličnu seriju (10:0), pa je bh. prvaka u nastavku meča "ganjao" rezultatski zaostataka.

Poslije četiri minute igre u drugoj dionici slovenski tim već je imao dvocifrenu prednost (38:28), no dobra serija Širokobriježanima je donijela izjednačenje 40:40. I kada se činilo da ćemo u gledati egal utakmicu, Slovaci su postigli devet poena u nizu i na poluvrijeme otišli s prednošču 49:40.

U trećoj četvrtini Krka je bila bolji tim i zasluženo povećala prenost, a sa 16 poena viška ušla je u posljednjih deset minuta. Stečenu prednost slovenski tim je znao sačuvati i na kraju slaviti sa 86:75.