Plus četiri
Kraljevi nižu pobjede, Barceloni je sada potrebno čudo
Fudbaleri Real Madrida stigli su do devete uzastopne pobjede u La Ligi i došli na korak do titule prvaka Španije.
13.07.2020. u 23:54

Kraljevski klub je večeras slavio na gostovanju kod Granade rezultatom 2:1 i potvrdio fenomenalnu post-korona formu.

Madriđani nakon nastavka prvenstva ne znaju za kiks, a do pobjede protiv Granade došli su golovima Mendyja iz 10. i Benzeme iz 16. minute.

Granada je smanjila preko Machisa u 50. minuti. Do kraja je domaći tim koji je bori za kvalifikacije za Evropsku ligu imao nekoliko prilika za poravnanje, ali gosti su uspjeli sačuvati prednost.

Do kraja La Lige ostala su dva kola, a Kraljevi imaju četiri boda više od Barcelone.

Real Madrid do kraja prvenstva igra domaću utakmicu protiv Villarreala i gostuje kod Leganesa. Barcelona će u narednom kolu dočekati Osasunu, a u posljednjem gostovati kod Alavesa.

U slučaju da dva tima na kraju prvenstva imaju jednak broj bodova, prvak bi bio Real Madrid zbog boljeg međusobnog skora.