La Liga
Kraljevi bolji od Granade u duelu dva prvoplasirana tima, prvjenac Hazarda
U duelu dva prvoplasirana tima Real Madrid porazio je Granadu s 4:2
05.10.2019. u 18:56

Real Madrid stigao je do pete ovosezonske pobjede nakon što je u meču osmog kola La Lige s 4:2 nadigrao Granadu.

Utakmica je odlično počela za Kraljeve jer su već u drugoj minuti susreta golom Karima Benzeme stigli do vodstva. Minimalnu prednost Los Blancosi imali su sve do prve minute sudijske nadoknade prvog poluvremena, kada je Eden Hazard udvostručio prednost domaćina. Belgijskom reprezentativcu ovo je bio prvjenac u dresu Reala.

Na naredni pogodak navijači na stadiona Santiago Bernabeu čekali su do 61. minute. Ovoga puta Hazard je bio u ulozi asistenta, a egzekutor je bio Luka Modrić.

Gosti su u 69. minuti uspjeli smanjiti na 3:1 preko Machisa, koji je bio siguran s bijele tačke, a Duarte je u 77. minuti utakmicu uveo u zanimljivu završnicu nakon što je zabio za 3:2.

Gol za konačnih 4:2 i ovjeru Realove pobjede postigao je Rodriguez u drugoj minuti sudijske nadoknade.

Golove s utakmice Real - Granada pogledajte OVDJE.