Očajne kvalifikacije
Kraj blamaže: Ubjedljiva pobjeda Zmajeva za četvrto mjesto u grupi
18.11.2019. u 22:35

Fudbalska A reprezentacija BiH ubjedljivom je pobjedom okončala neuspješne kvalifikacije za Evropsko prvenstvo.

Zmajevi su u posljednjem kolu grupe J sa 3:0 savladali Lihtenštajn u Vaduzu, što je prvi gostujući trijumf ekipe Roberta Prosinečkog u završenim kvalifikacijama.

Bh. tim, koji je nastupio u kombinovanom sastavu, otpor domaćih slomio je u drugom poluvremenu. Za vodstvo je pogodio Eldar Ćivić u 75. minuti, poslije asistencije Hajradinovića. Za Ćivića je ovo prvi gol u dresu reprezentacije BiH.

Sedam minuta kasnije bilo je 2:0. Jajalo je proigrao Hodžića, a bh. napadač poslao loptu iza leđa Buchela.

Hodžić je bio precizan i u 72. minuti kada je drugim golom na susretu povećao prednost BiH na 3:0.

Za Bosnu i Hercegovinu su u ovom meču debitovali Haris Hajradinović i Dino Hotić.

Zmajevi su kvalifikacije okončali sa četiri pobjede, jednim remijem i pet poraza, odnosno 13 bodova, što je dovoljno za četvrto mjesto u grupi. Ispred su Grčka sa 14, Finska sa 18 i Italija sa maksimalnih 30 bodova.

Bh. tim će šansu za plasman na EURO tražiti kroz play-off Lige nacija, koji se igra u martu naredne godine.

BiH: Pirić, Ćivić, Bičakčić, Memišević, Mihojević (od 70. Džeko), Sarić, Jajalo, Hajradinović (od 65. Bešić), Duljević (od 57. Hotić), Hajrović, Hodžić