Zvižduci u Podgorici
Košarkaši Budućnosti poraženi od Žalgirisa u 6. kolu Eurolige
Litvanski tim slavio je večeras u Podgorici rezultatom 72:60 i tako podgoričku ekipu ostavio na začelju tabele
09.11.2018. u 21:47

Ni nakon šest kola u košarkaškoj Euroligi, podgorička Budućnost nije uspjela da stigne do prve pobjede. Litvanski Žalgiris slavio je večeras u Podgorici rezultatom 72:60 (18:15, 15:18, 24:15, 15:12) i tako podgorički tim ostavio na začelju tabele, javlja Anadolu Agency (AA).

Žalgiris je bolje otvorio meč, poveo 3:0, ali je Budućnost uspijevala da drži rezultatski priključak. Gosti su vodili sve do 13. minuta, kada je Budućnost stigla do izjednačenja 27:27.

Uslijedio je period kada se igralo koš za koš, da bi Budućnost po prvi put povela tri minuta prije kraja druge četvrtine 38:35. Ipak, Žalgiris je serijom 7:0 preokrenuo rezultat.

Ekipa iz Litvanije se razigrala u trećoj dionici, posebno su bili efikasni u napadu. Vajt donosi plus devet gostima 57:48, za kraj treće četvrtine.

U posljednjoj dionici Žalgiris je bez problema sačuvao prednost za konačnih 72:60.

Navijači domaćeg tima, nezadovoljni rezultatima ekipe zvižducima su na kraju utakmice ispratili košarkaše Budućnosti. U domaćem timu Alen Omić je bio najefikasniji sa 16 poena, dok su po devet poena dodali Gordić i E. Klark. Kod gostiju, Davies je postigao 20 poena, dok je Kavaliuskas dodao 12.

U narednom kolu Budućnost će u Podgorici dočekati ekipu Baskonije.