Prvenstvo BiH
Košarkaši Bosne u derbiju 13. kola savladali Borac
Košarkaši Bosne u derbiju 12. kola Prvenstva Bosne i Hercegovine savladali su ekipu Borca rezultatom 83:79.
01.02.2023. u 20:38

U meču odigranom u maloj dvorani Skenderije Bosna je imala odlično otvaranje i prvu četvrtinu dobila rezultatom 20:12.

Studenti su u drugoj četvrtini imali i 14 poena razlike (30:16) ali je Borac proigrao i do poluvremena smanjio prednost Bosne (40:37).

Borac je sjajno otvorio drugo poluvrijeme i u nekoliko navrata imali vodstvo, ali Studenti su u posljednju dionicu ušli sa četiri poena prednosti (62:58).

Bosna je do kraja susreta držala vodstvo i došla do pete uzastopne, a ukupno deveteove sezone.

Studente je do pobjede predvodio Ismet Sejfić koji je meč okončao sa 21 poenom i 15 skokova.

Kod Borca istakao Martin Jaron sa 23 ubačena koša.

Za Borac je ovo bio tek drugi poraz ove sezone, čime je ostao na drugoj poziciji.

Bosna je sada na četvrtoj poziciji sa omjerom 9:4.