Turska Superliga
Konyaspor korača ka Ligi prvaka, Hadžiahmetović postigao fenomenalan gol
Konyaspor je u meču 33. kola turske Superlige savladao ekipu Gaziantepa rezultatom 4:1.
17.04.2022. u 14:42

Cekici je u 32. minuti doveo Konyu u prednost. Koka u 43. minuti povećao vodstvo domaćeg tima.

Bh. reprezentativac Amir Hadžiahmetović je sjajnim golom u 56. minuti riješio pitanje pobjednika na današnjem susretu, a je u 94. minuti Michalak postigao četvrti gol za Konyu.

Utješni pogodak za goste postigao je Demir u 87. minuti.

Golman bh. reprezentacije Ibrahim Šehić je branio cijeli susret, dok Marin Aničić nije ulazio u igru. Amara Rahmanovića nije bilo u konkurenciji zbog suspenzije

Konyaspor se nakon ove pobjede nalazi na trećem na tabeli sa 61 bodom i ima samo bod manje od drugog Fenerbahcea, tako da će se do kraja sezone voditi velika bitka za poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka.