Komšijski obračun: Sloboda za sedam minuta "sredila" Radnik
Fudbaleri Slobode savladali su Radnik u Bijeljini u prvom meču 2. kola Premijer lige BiH.
24.07.2021. u 20:51

Tuzlaci su slavili sa 2:1, a sve vrijedno pomena dogodili se u drugom poluvremenu. I to za sedam minuta - od 72. do 79. minuta.

Nakon početnog ispitivanja snaga tek u 11. minuti bilježimo prvu priliku. Opasno je bilo pred golom Slobode, ali je Amar Beganović otklonio opasnost.

Isto toliko vremena je prošlo do prve prilike pred golom Radnika. Mujagić je uposlio Predragovića, ali je fudbaler Slobode igrao rukom i propala je dobra prilika za Tuzlake.

Nedugo potom opet prijeti Sloboda iz kontre. Pokušao je Alić, ali nije pogodio. Na drugoj strani Ćivić je izblokirao udarac Hasukića. Do odlaska na odmor nije bilo promjene rezultata.

Uspavanku smo gledali i u nastavku meča, sve do 72. minuta kada je Mujagić izborio penal, a Dženis Beganović pogodio za vodstvo Tuzlaka.

Pet minuta kasnije Alen Kurtalić je uhvatio volej i majstorski pogodio za 0:2. No, domaći se nisu predavali.

Već u narednom napadu Popara je "vratio domaće u život", ali Radnik nije imao snage da se spasi poraza.