Završena "mrtva trka"
Koliko milimetara je odlučilo prvaka Engleske?
Građani su do šeste titule u historiji kluba stigli nakon preokreta protiv Brightona
13.05.2019. u 10:00

Manchester City jučer je pobjedom od 4:1 u gostima kod Brightona odbranio titulu prvaka Engleske. Trijumf Liverpoola protiv Wolvesa (2:0) tako je ostao beznačajan.

Građani su do šeste titule u historiji kluba stigli nakon preokreta, a dan nakon što je spuštena zavjesa na sezonu u Premier ligi, mediji u Engleskoj podsjećaju na dvije situacije koje su vjerovatno odlučile prvaka.

Prva je iz meča koji su Manchester City i Liverpool odigrali 3. januara, u kojoj je videotehnologija na gol liniji dokazala da lopta poslije udarca Sadija Manea u 18. minuti nije cijelim obimom prešla gol liniju. Redsima je nedostajalo 11,7 milimetara da povedu s 0:1, u susretu koji je okončan trijumfom Građana s 2:1.

Druga situacija desila se u 63. minuti meča između Burnleyja i Manchester Cityja. Šutirao je Sergio Kun Aguero, a loptu je prije grudima zaustavio Matthew Lowton, ipak ispostavit će se da je lopta bila već preko linije za 29,5 mililimetara.

Tako su ukupno 41,2 milimetra odlučili novog-starog prvaka Engleske.