Le Classique
Kolašinac eliminirao Neymara i Messija
Fudbaleri Marseillea savladali su i eliminirali PSG iz Kupa Francuske u najvećem derbiju tamošnjeg fudbala, popularnom Le Classiqueu.
08.02.2023. u 23:10

Sudar dva najveća rivala i dva najuspješnija francuska kluba u Marseilleu pripao je domaćem timu kojeg s klupe predvodi Igor Tudor rezultatom 2:1.

Marseille se plasirao u četvrtfinale Kupa, a do pobjede su ga vodili Alexis Sanchez koji je pogodio iz penala u 31. minuti kao i Ruslan Malinovskij, strijelac iz 57. minute. Pogodak za PSG postigao je Sergio Ramos u nadoknadi prvog poluvremena.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Sead Kolašinac bio je starter kod Marseillea, a zamijenjen je u 63. minuti.

Ranije su četvrtfinale izborili Nantes, Rodez, Lyon, Annecy, Toulouse i Grenoble.