La Liga
Kodro izborio i realizovao penal, Athletic upisao peti ovosezonski trijumf
Athletic Bilbao je u meču 14. kola španske La Lige na domaćem terenu savladao Huescu sa 2:0 i tako stigao do petog ovosezonskog trijumfa.
18.12.2020. u 22:57

Važan doprinos pobjedi ekipi iz Baskije dao je i bosanskohercegovački napadač Kenan Kodro.

Kodro je priliku za igru dobio u 66. minuti kada je zamijenio Asiera Villalibrea, a upravo je naš internacionalac u 86. minuti realizovao penal za vodstvo svog tima, kojeg je sam prethodno izborio.

Za povremenog reprezentativca naše zemlje ovo je bio prvjenac u ovoj sezoni, u kojoj je doživio i nezgodan prelom treće i četvrte metakarpalne kosti desne šake, zbog čega jedno vrijeme nije ni bio u konkurenciji.

Pobjedu Athletica golom u drugoj minuti sudijske nadoknade ovjerio je Unai Nunez.