Prva liga FBiH
Klub iz Kosove gazi ka fudbalskoj Premijer ligi BiH, kiks Jedinstva
Fudbaleri Vis Simm-Bau zadržali su maksimalan učinak i nakon 3. kol Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine.
22.08.2020. u 19:36

Ekipa iz Kosove kod Maglaja slavila je na gostovanju kod Slavena u Živinicama sa ubjedljivih 3:0.

Bratstvo je pobijedilo Jedinstvo sa 3:1, a izabranici trenera Nikole Nikića slavili su nakon preokkreta.

Rudar Kakanj je na domaćem terenu spašavao bod protiv Igmana iz Konjica. Gosti su vodili sa 2:0, ali su Kakanjci za minutu stigli do izjednačenja golovima u 85. i 86. minuti, no nisu imali snage za preokret.

I Posušje, koje je nakon dva kola imalo stopostoan učinak, doživjelo je poraz na gostovanju kdo Travnika na Piroti (1:0).

Budućnost je u sjajnom meču nadigrala Orašje 3:2, dok je Zvijezda golom Milakovića u sudisjkoj nadoknadi pobijedila GOŠK 1:0.

Vis Simm Bau je jedini stopostoan nakon tri kola, a kako rade u ovom klubu ne bi bilo iznenađenje da ih naredne sezone gledamo u Premijer ligi BiH.