FA Cup
Klopp osvojio trofej koji mu je nedostajao: Liverpool u penal-drami slavio protiv Chelseaja
Prvi put nakon 2006. godine, a osmi put u historiji Liverpool je osvojio trofej u FA Cupu.
14.05.2022. u 21:00

Prvi put nakon 2006. godine, a osmi u historiji Liverpool je osvojio trofej u FA Cupu.

Redsi su u finalnom meču na Wembleyu savladali Chelsea nakon penala. Poslije 90 minuta igre, a onda dodatnih 30 minuta produžetaka nije bilo pogodaka.

Liverpool je u penal-seriji trijumfovao rezultatom 6:5. Chelsea nije iskorio jedanaesterac u 10. seriji. Udarac Mounta odbranio je Alisson.

Nakon toga je Tsimikas pogodio odlučujući penal za slavlje Kloppovog tima.

Njemačkom stručnjaku ovaj trofej jedini je nedostajao od dolaska u Liverpool.

Za Liverpool je ovo drugi trofej u sezoni. Ranije su protiv istog rivala, na istom stadionu osvojili Liga kup.

Redsi su još uvijek u igri na naslov u Premiershipu, a igrat će i finale Lige prvaka s Real Madridom.