Kup BiH
Klis plasmanom u polufinale ispisao klupsku historiju
Ekipa Klisa iz Buturović Polja prvi je polufinalista Kupa Bosne i Hercegovine nakon što je u četvrtfinalnom duelu s 1:0 savladala Zvijezdu 09.
10.03.2021. u 15:51

Pobjednika u ovom meču koji se igrao na stadionu "Seid Padalović" odlučio je detalj iz 40. minute kada je Mirza Pirija pogodio mrežu gostiju iz Semberije.

Ekipa Nedima Kudre u nastavku susreta je znala sačuvati prednosti, a mogao je Klis u finišu utakmice upisati uvjerljiviju pobjedu, ali je u 85. minuti stativa spasila goste, dok je dvije minute kasnije Kozić situaciji "jedan na jedan" s protivničkim golmanom šutirao pored gola.

Na kraju su upisali minimalnu pobjedu koja je Klisu donijela najveći rezultat u historiji kluba koji se takmiči u Drugoj ligi FBiH - grupa Jug.

Klis je prije dvije sezone bio prava senzacija u Kupu BiH i bio takođe na pragu plasmana u polufinale, no tada ih je u dva četvrtfinalna duela eliminisala Sloga Gornje Crnjelovo. Ono što Kudra tada nije uspio kao igrač, pošlo mu je za rukom kao treneru Klisa.