Bivši Zmaj
Klasa od napadača: Samo dva stranca dala su više golova od Ibiševića u DFB Pokalu
Fudbaleri Schalkea slavili su gostima kod Schweinfurta s 4:1 i tako upisali prvu pobjedu još od ferbruara ove godine.
03.11.2020. u 19:45

Vodstvo domaćeg tima iz 37. minute anulirao je samo dvije minute kasnije prvjencem u dresu Rudara nekadašnji bh. reprezentativac Vedad Ibišević.

VEZANI TEKST - Prvjenac Ibiševića, Schalke napokon okusio slast pobjede

Prvi gol u dresu tima iz Gelsenkirchena za iskusnog 36-godišnjeg napadača ujedno je bio 21. u susretima DFB Pokala.

Bivši Zmaj se tako izjednačio sa Austrijancem Martinom Harnikom, fudbalerom s kojim je dijelio svlačionicu u redovima Stuttgarta, prema broju golova u ovom takmičenju.

Ispred Ibiševića sada su prema broju pogodaka u DFB Pokalu još samo dva legionara, Claudio Pizarro (34) i Robert Lewandowski (39).

Teško je očekivati da će ih Ibišević stići, no vrlo je moguće očekivati da će se osamostaliti na trećoj poziciji već u narednom krugu ovoga takmičenja.