Liga prvaka
Kerla asistirao protiv Crvene zvezde, iznenađenje na Malti
Počasni pogodak za goste iz Litvanije postigao je bh. fudbaler Topčagić u posljednjoj minuti meč
16.07.2019. u 23:29

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u 2. kolo kvalifikacija za Ligu evropskih prvaka, a Valletta je priredila iznenađenje protiv Dudelangea.

Beograđani su večeras u revanšu savladali Suduvu sa 2:1 i tako izborili plasman dalje nakon 0:0 u prvom meču. Strijelci su bili Boakye u četvrtoj i Marin u 29. minuti meča.

Počasni pogodak za goste iz Litvanije postigao je bh. fudbaler Topčagić u posljednjoj minuti meča i to na asisteniju još jednog bh. internacionalca Semira Kerle. Bivši defanzivac Želje šutirao je, a loptu koju je prvobitno odbranio domaći golman, Topčagić je pospremio u mrežu.

Zvezda je od 60. minute igrala s igračem manje nakon isključenja Gobeljića.

Za razliku od Beograda, na Kosovu je bila tužna noć. Ekipa Feronikelija nije uspjela izboriti plasman u drugo pretkolo.

Velški TNS je slavio u drugom meču sa 1:0. Strijelac je bio Ebbe u 67. minuti. Prvi susret u Velsu završen je rezultatom 2:2.

Valletta je ostala neporažena pred domaćim navijačima protiv Dudelangea - 1:1 i tako je prošla u drugo kolo (prvi meč završen 2:2).