Liga nacija
Katastrofa Hrvatske: Vatreni protiv Španije upisali najteži poraz u historiji
Najzanimljiviji meč Lige nacija u Elcheu su odigrali Španija i Hrvatska, a aktuelni viceprvak svijeta upisao je najteži poraz u historiji
11.09.2018. u 22:56

Reprezentacija Španije stigla je do druge pobjede u Ligi nacija. Crvena furija je u Elcheu deklasirala viceprvake svijeta, reprezentaciju Hrvatske sa 6:0.

Tim Luisa Enriquea igra kao preporođen, a već poslije 35 minuta igre bilo je 3:0 za Špance. Saul je pogodio u 24. minuti za 1:0, na 2:0 povisio je Asensio u 33. minuti, a 3:0 bilo je u 35. minuti kada je nakon snažnog udarca Asensija lopta pogodila prečku, a zatim se od leđa golmana Kalinića odbila u mrežu.

Prednost Španije na 4:0 povisio je Rodrigo u 49. minuti, a u 55. Ramos pogađa za 5:0.

Konačnih 6:0 postavio je Isco u 70. minuti.

U drugom meču Lige A koji je odigran večeras Belgija je u gostima savladala Island sa 3:0.