La Liga
Karim Benzema srušio rekord Thierryja Henryja
Real Madrid je sinoć u okviru 15. kola španske Primere rezultatom 2:1 pobijedio Sevillu.
29.11.2021. u 08:43

Sevilla je povela u 12. minuti golom Mira, međutim u 32. minuti Real preko Benzeme dolazi do izjednačenja. Pobjedu madridskom klubu donosi Vinicius Junior tri minute prije kraja meča. Real je prvi na tabeli sa 33 boda, dok se Sevilla nalazi na četvrtom mjestu.

Sinoćnjim pogotkom Benzema je ušao u historiju Francuske. Ovo mu je bio 361. gol u klupskom fudbalu i tako se izdvojio na čelu liste francuskih fudbalera ispred legendarnog Thierryja Henryja koji ima 360 postignutih pogodaka.

Benzema je u dresu Real Madrida postigao 295 golova, a za Lyon dao 66 golova.

Henry je za Arsenal zabio 228 gola, za New York Red Bullse 52, dok je 33 gola dao za Barcelonu. U dresu Monaca postigao je 28 pogodaka, a u dresu Juventusa je na 30 mečeva zatresao mrežu tri puta.