Tužna vijest

Kapitenu Stuttgarta nakon meča sa Herthom preminuo otac

Objavljeno: 15.12.2018. u 22:47

Christian Gentner, kapiten Stuttgarta

U utakmici 15. kola Bundeslige fudbaleri Stuttgarta preokretom su stigli do pobjede (2:1) nad berlinskom Herthom.

I dok su se Švabe borile da preokrenu rezultat nakon vodstva gostiju golom Mittelstadta iz 38. minute, prava drama odvijala se u blizini stadiona.

Naime, u poslovnoj zoni Mercedes-Benz Arene preminuo je Herbert Gentner, otac Stuttgartovog kapitena Christiana. Tragedija se desila samo nekoliko trenutaka nakon što je glavni arbitar utakmice označio kraj.

Švabe su do preokreta stigle golovima Marija Gomeza, a za jedan mu je upravo asistirao Gentner.

- Stuttgart je u ovim teškim trenucima u mislima s porodicom Gentner - saopćio je kratko Stuttgart, a ubrzo se oglasila i Hertha.

Izvor:   Faktor

Faktor pratite putem aplikacija za Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook i Twitter. Zabranjeno je prenošenje sadržaja bez odobrenja redakcije. Kontaktirajte nas na [email protected]