Serie A
Kapiten Džeko odmarao, zamjena savršeno odradila posao u gostima kod Cagliarija
Trinaestu ovosezonsku pobjedu u Serie A fudbaleri Rome zabilježili su večeras na gostovanju kod Cagliarija, gdje su slavili s 4:3.
01.03.2020. u 19:55

Baš kao što je to najavio na subotnjoj pres konferenciji, trener Rome Paulo Fonseca danas je odmarao kapitena svoje ekipe Edina Džeku.

Upravo je Dijamantova zamjena bila ključna u večerašnjem trijumfu Rome. Hrvatski napadač Ivan Kalinić postigao je prva dva gola za rimsku Vučicu, dok je za treći asistirao Justinu Kluivertu.

Golove za Cagliari dali su Joao Pedro i Pereiro, čiji gol iz 75. minute je finiš susreta učinio totalno zanimljivim.

Ipak, pogotkom Kolarova u 81. minuti rimski klub je poveo s 4:2.

Sam finiš utakmice bio je itekako uzbudljiv. VAR je u 88. minuti dodijelio domaćem sastavu penal. Joao Pedro je šutirao, ali je Pau Lopez odbranio. Ipak, izvođač najstrožije kazne imao je sreće pa mu se lopta odbila, a on je pospremio u mrežu gostiju za konačnih 3:4.

Golove s utakmice Cagliari - Roma pogledajte OVDJE.

Ranije danas Atalanta je naprosto deklasirala Lecce u gostima, učesnik osmine finala Lige prvaka trijumfovao je s visokih 7:2.

Pogotke s ove utakmice pogledajte OVDJE.