Mostarska policija intenzivno traga za razbojnicima koji su jučer upali u poslovnicu Raiffeisen banke u Mostaru kod zgrade "Spajalica", na prepad razoružali zaštitara, te uz prijetnju oružjem, uzeli, kako saznajemo, oko šest i po hiljada maraka od uposlenika.

Kako saznaje Faktor, pljačka je trajala svega nekoliko minuta, a razbojnici su, očito, sve pomno pripremili. U banku su upali nešto iza 14 sati, i to s maskama, kapuljačama i tamnom odjećom, te s rukavicama i naoružani, ne ostavivši trag za sobom.

Dva sata nakon pljačke, pripadnici zaštitarske agencije su u ulici Kralja Tomislava pronašli odbačen pištolj, koji su razbojnici oteli od zaštitara.

U vrijeme pljačke u poslovnici je bilo i klijenata, ali se nikome ništa nije desilo. Iako su pobjegli pješke i u potjeru za njima upućene patrole, uspjeli su umaći.

Nadzorne kamere u poslovnici zabilježile su trenutak pljačke.

Policija istražuje sve okolnosti.