Odigrao cijeli meč
Kako je ocijenjen Pjanić za nastup u meču u kojem je promašio penal?
Poslije 120 minuta i dva promašena penala fudbaleri Barcelone su sa 2:0 slavili u gostima kod Cornelle i tako se uspjeli plasirati u osminu finala Kupa kralja.
22.01.2021. u 07:48

VEZANI TEKST - Loše šutirao: Miralem Pjanić promašio penal

Prvi od dva penala za Katalonce promašio je fudbalski repzentativac Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić u 39. minuti, čiji je šut odbranio golman domaćeg sastava Ramon Juan.

Čuvar mreže Cornelle bio je na vrhuncu zadatka i u 80. minuti kada je skinuo udarac s bijele tačke Ousmaneu Dembeleu.

Francuz se za promašeni jedanaesterac iskupio u produžetku kada je prednost Barce pogodio u drugoj minuti provg produžetka. U posljednjem napadu na meču Braithwaite je postavio konačan ishod.

Zanimljivo da je Pjanić odigrao svih 120 minuta, u 106. je zaradio žuti karton. Uprkos promašenom penalu Zmaj je od portala Sofascore dobio ocjenu 7,1, a slabije ocjene od njega među starterima dobili su Riqui Puig (6,6), Martin Braithwaite (6,8) i Junior Firpo (7).