Uvjerljiva pobjeda
Kadeti Željezničara potopili Slobodu za titulu prvaka BiH
02.06.2019. u 18:24

Kadeti Željezničara novi su prvaci Bosne i Hercegovine, nakon što je danas na Grbavici s 5:1 savladali tuzlansku Slobodu.

Plavima je danas bila neophodna pobjeda kako bi osigurali titulu bez obzira na ishod utakmice između Krupe i Širokog Brijega.

Željo je poveo u 2. minuti golom Eldara Mulaosmanovića, da bi u 27. minuti Madžid Šošić Plave doveo na prag titule.

S 2:0 otišlo se na poluvrije, a poslije tri minute igre u drugom dijelu Šošić je pogodio 3:0. Enver Kulašin je u 66. minuti pogodio za 4:0, a na 5:0 je povisio Halid Džanko u 70. minuti.

Sve što su gosti do kraja napravili bio je počasni pogodak Dževida Avdihodžića u 77. minuti.

Željezničar je sezonu okončao s 71 osvojenim bodom, dok je Sloboda takmičenje završila kao peta.