Serie A
Kad nema Džeke onda Mkhitaryan kolo vodi, Gojaku deset minuta u remiju Torinu
Fudbaleri Rome zabilježili su četvrti ovosezonski trijumf u Serie A nakon što su s 3:1 trijumfovali u gostima kod Genoe.
08.11.2020. u 17:02

Iako je Vučica danas bila bez svog kapitena Edin Džeke, koji zbog pozitivnog testa na koronavirus dane provodi u karantinu, Rimljani su zasluženo stigli do nova tri boda.

Novu pobjedu klub sa Olmpica upisao je ponajviše zahvaljujući sjajnoj partiji Henrikha Mkhitaryan, koji je postigao sve tri gola za gostujući sastav.

Armenac je Romu u vodstvo doveo golom u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena. Marko Pjaca je izjednačio u 50. minuti.

Veznjak rimskog tima je za novu prednost gostiju pogodio u 66. minuti, da bi pobjedu ovjerio pet minuta prije kraja.

Na kraju vrijedi reći da je Amer Gojak dobio priliku u posljednjih deset minuta meča u kojem je Torino na domaćem terenu odigrao 0:0 protiv Crotonea.