Izbacili domaćina
Južna Afrika šokirala Salaha i društvo u Cairu
Južnoafrikanci su među osam najboljih prošli zahvaljujući senzacionalnoj pobjedi protiv domaćina Egipta
06.07.2019. u 22:59

Reprezentacija Južne Afrike izborila je plasman u četvrtfinale Afričkog kupa nacija. Južnoafrikanci su među osam najboljih prošli zahvaljujući senzacionalnoj pobjedi protiv domaćina Egipta rezultatom 1:0.

Gol odluke na Internacionalnom stadionu u Cairu postigao je Lorch na asistenciju Mothibe u 85. minuti.

Salah i društvo bili su dominantni u posjedu lopte, ali je Južna Afrika stvarala zrelije prilike.

Vrijedi istaći i da je Salah bio upitan za ovaj meč zbog prehlade, ali je stisnuo zube i odigrao svih 90 minuta.

Ovo je prvi poraz Egipta, nakon maksimalnog učinka u grupnoj fazi. Južna Afrika je u osminu finala prošla kao jedna od najbolje trećeplasiranih ekipa. U borbi za polufinale igrat će s Nigerijom.